Żłobek nr 5 na os. Willowym do przebudowy

Do 150 ma się zwiększyć liczba miejsc dla maluchów w żłobku samorządowym nr 5 na os. Willowym 2 w dzielnicy Nowa Huta. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie właśnie ogłosił przetarg na roboty budowlane.

Do 15 maja można składać oferty w przetargu na przebudowę żłobka samorządowego nr 5 na os. Willowym 2 w Krakowie – Nowej Hucie. Inwestycja ma polegać na zmianach funkcjonalnych w zakresie wszystkich kondygnacji obiektu z zachowaniem chronionej prawem bryły zewnętrznej budynku. – Główny cel to zwiększenie liczby miejsc dla maluchów. Dzięki realizacji tego zadania uda się wygospodarować nową przestrzeń dla dodatkowych 50 dzieci. Łącznie żłobek na nowohuckim osiedlu będzie gotowy objąć opieką 150 najmłodszych mieszkańców naszego miasta – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor ZIM w Krakowie.

Po przebudowie budynek będzie dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Zwiększy się też jego efektywność energetyczna m.in. poprzez docieplenie stropu poddasza, wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Zakłada również montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Roboty obejmą także modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej, c.o. i elektryki. Zostanie wybudowana winda.

Zgodnie z planem, realizacja zadania powinna się zakończyć w 20 miesięcy od daty podpisania umowy. Inwestycja jest dofinansowana w ramach rządowego programu MALUCH+ na lata 2022 – 2029. Ponieważ budynek jest pod ochroną konserwatorską, na prace modernizacyjne udało się uzyskać dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Szczegółowe informacje o przetargu dostępne są TUTAJ.


| Jan Machowski