Budowa Klubu Kultury Zakole na os. Kantorowice

To kolejna „kulturalna” inwestycja ZIM. Chodzi o budowę Ośrodka Kultury na os. Kantorowice o powierzchni 370 m2 i kubaturze 2 500 m3. Obiekt będzie pełnił funkcję domu kultury dla lokalnej społeczności. Co istotne, Ośrodek Kultury Kantorowice będzie sąsiadował z „Ogrodem Nowej Huty”, dopełniając wachlarz możliwości rekreacyjnych.

Głównym pomieszczeniem budynku jest sala wielofunkcyjna, z możliwością wydzielenia na dwie mniejsze sale funkcjonujące jednocześnie, z odrębnymi wejściami. Ponadto, zaprojektowane zostały dwie mniejsze sale oraz pomieszczenia zaplecza gastronomicznego, socjalnego oraz administracyjnego.

Co istotne, ośrodek kultury w Kantorowicach powstaje w tzw. technologii pasywnej. Będzie więc to obiekt o najwyższym komforcie termicznym i wyjątkowo niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną wynoszącym maksimum: 15 kWh/m2/rok. Dla porównania, w przypadku budynku energooszczędnego to zapotrzebowanie wynosi ok. 60 kWh/m2/rok. Oznacza to, że ośrodek w Kantorowicach będzie nie tylko tani w utrzymaniu, ale też jego funkcjonowanie będzie miało znikomy wpływ na środowisko.
Zakończenie robót i przekazanie do użytkowania Ośrodka Kultury na os. Kantorowice nastąpiło w sierpniu 2018r.

Wizualizacja: ARCHITEKTURA PASYWNA PYSZCZEK I STELMACH SP.J. na podstawie koncepcji Perspektywa Pracownia Projektowa sp. z o.o.

| ZIM