Budowa Klubu Zakole na os. Kantorowice

Oddany do użytku latem 2018 roku budynek Klubu Zakole cieszy oko nie tylko atrakcyjną i nowoczesna bryłą. Obiekt doskonale wpisuje się w otoczenie założonego przez mieszkańców ogrodu społecznego. Budynek powstał w technologii pasywnej, co oznacza, że ma wysoki komfort termiczny przy wyjątkowo niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną. Co więcej, został tak zaprojektowany w terenie, by nie kolidować z zielenią. Dzięki temu, w ramach przygotowań nie było konieczności usuwania drzew.
Pasywny klub służy z powodzeniem aktywnej społeczności lokalnej nowohuckich Kantorowic. Ma ona do dyspozycji zarówno dużą salę wielofunkcyjna, jak i mniejsze pomieszczenia przeznaczone za zajęcia.
Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2017 roku, a budynek klubu został oddany do użytkowania i przekazany operatorowi 31 sierpnia 2018 roku. Wartość kontraktu z wykonawcą – firmą MURKRAK Sp. z o.o. – wynosi blisko 2,3 mln zł.
Wizualizacja: ARCHITEKTURA PASYWNA PYSZCZEK I STELMACH SP.J. na podstawie koncepcji Perspektywa Pracownia Projektowa sp. z o.o.

| ZIM