Żłobek przy ul. Drożyska: rozpoczęło się projektowanie

Rozpoczęły się przygotowania do budowy kolejnego żłobka samorządowego. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie podpisał umowę na opracowanie koncepcji i programu funkcjonalnego dla nowej placówki opiekuńczej przy ul. Drożyska w Nowej Hucie.

Na zlecenie ZIM koncepcję architektoniczno-budowlaną nowego żłobka przygotuje firma projektowa Jakub Kowalczyk Klub Architekci. Wartość umowy to 36 408,00 zł brutto. Oprócz samej koncepcji, wykonawca będzie miał za zadanie opracować program funkcjonalno-użytkowy wraz z oszacowaniem kosztów dokumentacji projektowej i budowy żłobka. A dodatkowo będzie wspierał ZIM w udzielaniu odpowiedzi oferentów w planowanym na ten rok postępowaniu przetargowym na projekt i budowę placówki.

Realizacja umowy na opracowanie koncepcji ma się zakończyć około połowy roku. Następnie ZIM będzie chciał ogłosić przetarg na dokumentacje projektową, uzyskanie pozwolenia na budowę i budowę.

Zgodnie z założeniem, planowany do realizacji żłobek przy ul. Drożyska będzie miał około 590 m2 powierzchni użytkowej, usytuowanej na dwóch naziemnych kondygnacjach. Zapewni miejsce dla około 70 maluchów. Budynek będzie realizowany w technologii modułowej. Obok ma powstać niewielki plac zabaw.

Warto dodać, że zadanie jest dofinansowane w ramach rządowego programu MALUCH+ na lata 2022 – 2029.


| Jan Machowski