Osiedle Przyzby – Zalesie

W rejonie ulic Przyzby i Zalesie powstaje osiedle 10 niskich, czterokondygnacyjnych domów mieszkalnych, w tym jeden z dwoma lokalami usługowymi: biblioteką publiczną i żłobkiem. Zaprojektowano w nich łącznie 357 mieszkań o powierzchni użytkowej 14 235,55 m2. Będzie tam 37 mieszkań typu „Studio” (pokój z aneksem kuchennym) o pow. ok. 25 m2, 177 mieszkań typu „Pokój z kuchnią” o pow. ok. 35 m2, 107 mieszkań „Dwa pokoje z aneksem kuchennym” o pow. ok. 45 m2 i 36 mieszkań w układzie „Trzy pokoje z aneksem kuchennym” o pow. ok. 65 m2. 20 lokali będzie przeznaczonych dla osób dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Osiedle będzie dysponowało 240 miejscami postojowymi, w tym 21 miejscami dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Na terenie kompleksu bloków zaprojektowano place zabaw oraz miejsca rekreacji.

I etap osiedla, a więc 4 budynki mieszkalne, 1 budynek mieszkalno-usługowy, plac zabaw i miejsca postojowe zakończył się pod koniec 2019 roku. W tym roku zakończy się realizacja II etapu przedsięwzięcia.

Zadanie realizowane przez Zarząd Inwestycji Miejskich jest dofinansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego kwotą ok. 15 mln zł
Wykonawcą osiedla Przyzby-Zalesie jest konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A. (lider konsorcjum) oraz Acciona Infraestructuras S.A. z Hiszpanii. Wartość zadania to 44 mln zł. Projektantem osiedla jest Perbo Inwestycje sp. z o.o. S. K.

 


| ZIM