8 ofert w przetargu na budowę żłobka na os. Widok

Aż 8 ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę żłobka samorządowego przy ul. Jabłonkowskiej 29a. W miejscu budynku dawnego przedszkola na os. Widok powstanie nowa placówka dla 150 maluchów.

Przypomnijmy: punktem wyjścia dla realizacji nowego żłobka na os. Widok jest koncepcja oraz program funkcjonalno-użytkowy – dokumenty opracowane na zlecenie ZIM w ubiegłym roku przez biuro Ziółkowska Studio Architekt Paulina Zalewska-Ziółkowska z Gdańska. Zgodnie z planem będzie to budynek niepodpiwniczony z dwoma kondygnacjami i płaskim dachem. Sale dla dzieci będą zlokalizowane od strony wschodniej, zachodniej i południowej, co pozwoli na odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Główne wejście zaplanowano na elewacji frontowej od strony północnej. Budynek będzie realizowany w technologii modułowej.

Do dyspozycji maluchów będzie 8 sal z sanitariatami, sala warsztatowa z węzłem sanitarnym. Nie zabraknie zaplecza administracyjno-socjalnego, gabinetów terapeutycznego i pielęgniarskiego i zaplecza kuchennego. W ramach zadania zagospodarowane będzie otoczenie  żłobka.

W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich na budowę nowej placówki wpłynęło aż 8 ofert. Propozycje są obecnie analizowane. Co ważne, część z nich mieści się w założonym budżecie wynoszącym blisko 18 mln zł.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych decyzji zezwalających na realizację robót oraz wybudowanie nowej placówki. W tym celu konieczne będzie wyburzenie starego budynku przedszkola. Planowany termin realizacji wszystkich elementów zadania ma wynieść 20 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Zadanie objęte jest dofinansowaniem w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

 


| Jan Machowski