Budowa Archiwum Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Na Załęczu 2

Decyzję o realizacji budynku nowego archiwum urzędowego podjęto w związku z koniecznością powiększenia powierzchni magazynowej umożliwiającej bieżące, zgodne z przepisami, archiwizowanie rosnącego z roku na rok zasobu dokumentów Urzędu Miasta Krakowa. Dzięki tej inwestycji, archiwum UMK przeniesie się z pękającego w szwach budynku przy ul. Dobrego Pasterza, do nowoczesnej siedziby w Czyżynach. Skorzystają na tym mieszkańcy, którzy poszukują archiwalnych urzędowych dokumentów. Dodatkowo, w części budynku administracyjnego nowego archiwum umieszczone zostaną niektóre stanowiska Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, związane z obsługą monitoringu wizyjnego Miasta Krakowa.

Oddanie do użytku pierwszego etapu inwestycji, a więc dwóch wyposażonych hal miało miejsce jesienią 2018 roku. W tym samym czasie rozpoczęła się budowa trzeciego z budynków archiwum.

W wyniku tragicznego pożaru, który wybuchł w lutym, całkowitemu zniszczeniu uległy 2 hale archiwum oddane do użytku w 2018 roku. Obecnie ZIM skupia się na działaniach zmierzających do naprawy budynku administracyjnego oraz przewiązki, a także naprawy i ukończenia budowy hali nr 3, w celu umożliwienia korzystania przez UMK z tej infrastruktury.

 


| ZIM