O nas

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie (ZIM) to miejska jednostka, powołana do życia uchwałą Rady Miasta Krakowa z 29 marca 2017 roku. Działalność ZIM reguluje uchwała nr LXVII/1658/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 29 marca 2017 roku w sprawie utworzenia i zatwierdzenia statutu jednostki budżetowej Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Zgodnie z w/w aktem prawnym, Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie rozpoczął działalność od 1 września 2017 roku. Od tego czasu nasza jednostka uczestniczy w wielkim procesie rozwoju Krakowa, poprzez realizację kluczowych i ważnych dla mieszkańców zadań inwestycyjnych. Mamy za sobą tak strategiczne projekty jak budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju etap III do Górki Narodowej, Trasy Wolbromskiej – zachodniej obwodnicy Zielonek, rozbudowę al. 29 Listopada na odcinku od ul. Woronicza do granicy Krakowa, czy rozbudowę układu drogowego w Prokocimiu, w rejonie Szpitala Uniwersyteckiego.

W naszym portfolio są projekty mieszkaniowe, w tym dwa osiedla, w ramach których powstały 522 mieszkania, kulturalne, z zakresu rewitalizacji, bezpieczeństwa przeciwpożarowego i opieki nad najmłodszymi.

Uczestniczyliśmy w procesie budowy kładki dla pieszych i rowerzystów pomiędzy Grzegórzkami a Zabłociem, a obecnie pod naszym nadzorem powstaje podobna przeprawa na wysokości Kazimierza i Ludwinowa.

Jesteśmy zaangażowani w tak strategiczne projekty jak budowa szybkiego i bezkolizyjnego transportu szynowego w naszym mieście (premetro/metro), rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej, czy budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju z Krowodrzy Górki na Azory. Aktywnie uczestniczymy także w realizacji programu budowy i modernizacji krakowskich żłobków, dzielnicowych miejsc spotkań lokalnej społeczności w formie domów kultury czy miejsc aktywności dla seniorów.

( Schemat Organizacyjny Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie )