Trasa Wolbromska: zajęcie tymczasowego chodnika na Pachońskiego

Roboty przy budowie Trasy Wolbromskiej – zachodniej obwodnicy Zielonek zbliżają się do ul. Pachońskiego. Od 20 września od godzin porannych zamknięty dla pieszych zostanie tymczasowy chodnik po północnej stronie tej ulicy, na wysokości wlotu budowanej trasy.

Tymczasowa organizacja ruchu, która od 20 września zostanie wprowadzona w rejonie ul. Pachońskiego, dotyczy jedynie pieszych. W związku z pracami budowlanymi zamknięty zostanie chodnik na wysokości budowanej arterii. Dla pieszych zostaną wytyczone trasy alternatywne.

W kolejnych tygodniach w związku z budową włączenia Trasy Wolbromskiej do ul. Pachońskiego, czasowe utrudnienia w ruchu obejmą także ruch kołowy.

Warto dodać, że chodnik po północnej stronie ul. Pachońskiego na wysokości Trasy Wolbromskiej powstał jako rozwiązanie tymczasowe w ramach budowy linii KST III do Górki Narodowej. Przez ponad rok służył mieszkańcom tego rejonu jako główny trakt pieszy w związku z zamkniętym ciągiem pieszym po stronie południowej ul. Pachońskiego, gdzie budowane było torowisko, ul. gen. Sosabowskiego i przebudowywana jezdnia ul. Pachońskiego.

Do końca roku ruch pieszych po północnej stronie Pachońskiego zostanie przywrócony z wykorzystaniem przejść, które powstaną przy skrzyżowaniu z Trasą Wolbromską.


| Jan Machowski