Rozbudowa Kocmyrzowskiej: od 24 kwietnia zmiany w rejonie ul. Architektów

W związku z przebudową sieci wodociągowej w ramach rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej, od 24 kwietnia od godzin porannych wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu przy skrzyżowaniu z ul Architektów.

Zmiany będą wprowadzane etapami i obejmą głównie zieleńce i chodniki. Niemniej wpłyną też na ruch pojazdów poruszających się po skrzyżowaniu ulic Kocmyrzowskiej i Architektów.

W pierwszym etapie prace będą wykonywane na zieleńcu wzdłuż ul. Kocmyrzowskiej. Z uwagi na częściowe zajęcie chodnika, wykonane będą tymczasowe ciągi piesze. W kolejnych dwóch etapach nastąpi połówkowe zajęcie wjazdu na osiedle na wysokości budynku nr 20a, a ruch będzie kierowany przez uprawnionych pracowników budowy. W ostatnim etapie nastąpi zamknięcie części chodnika na wysokości budynku nr 20a, a piesi będą kierowani na sąsiedni chodnik przy tym budynku – aby zachować ciągłość, wykonany będzie tymczasowy ciąg pieszy przez zieleniec. W uwagi na to, że w tym etapie, nieczynny będzie fragment chodnika przy przystanku autobusowym, autobusy będą zatrzymywać się na jedni ul. Kocmyrzowskiej, a jako peron przystankowy będzie funkcjonować dotychczasowa zatoka dla autobusów.

Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulic Architektów i Kocmyrzowskiej potrwają do końca maja.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość!


| Jan Machowski