Nowa jakość w Klubie Kultury Mydlniki

Zakończyły się zasadnicze prace związane z termomodernizacją Klubu Kultury „Mydlniki”. Zadanie realizowane na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie dofinansowane jest ze środków unijnych w ramach programu RPO WM na lata 2014-2020 – Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej (ZIT). Wartość dofinansowania wyniosła 446 041,49 zł.

W poniedziałek, 29 października wyremontowany budynek klubu odwiedził Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który podziękował miejskim instytucjom oraz firmom wykonawczym działającym na zlecenie ZIM w Krakowie za sprawną realizację projektu. – Radość, którą dziś widać na twarzach osób, które przyszły na otwarcie swojego klubu, to najlepsze potwierdzenie, że warto inwestować w takie lokalne ośrodki kultury– powiedział Jacek Majchrowski.

Przypomnijmy: inwestycja, której realizacja rozpoczęła się w czerwcu tego roku, podzielona była na dwa etapy. Najpierw przeprowadzono termoizolację stropu ostatniej kondygnacji, a także dachu, wymieniono okna, parapety i drzwi zewnętrzne, jak również wewnętrzne instalacje centralnego ogrzewania. Zmodernizowano klimatyzację, wymieniono piorunochrony, a także wykonano poprawki elewacji w zakresie murów ogniowych, pasów pod i nad rynnami, gzymsów i krawędzi balkonów z blachy.
W drugim etapie prace polegały na modernizacji instalacji wewnętrznych wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej i przeciwpożarowej, zaizolowano ściany fundamentów, przeprowadzona została nowa aranżacja wnętrza sali wielofunkcyjnej, wyremontowano i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych sanitariaty, a także odnowiono elewację. Poprawiono także stan ogrodzenia.
Wartość kontraktu, którego wykonawcą jest konsorcjum firm w składzie STAMBUD Sp. z o.o. (lider) i 2K – Budownictwo Sp. z o.o. sp.k. to 2,4 mln zł.
Warto wiedzieć, że przed rokiem – na zlecenie ZIM w Krakowie – przeprowadzono dwa podobne projekty polegające na termomodernizacji instytucji kultury: chodzi o termomodernizację Nowohuckiego Centrum Kultury oraz Dworku Białoprądnickiego. Dzięki takim zadaniom poprawia się standard funkcjonowania, na czym korzystają przede wszystkim użytkownicy, czyli mieszkańcy. Zadania termomodernizacyjne zrealizowane na zlecenie ZIM to także konkretne oszczędności i mniejsza emisja szkodliwych substancji do środowiska. Również te dwa projekty zostały dofinansowane jest ze środków unijnych w ramach programu RPO WM na lata 2014-2020 – Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej (ZIT).

Fot. Klaudia Krupa


| Jan Machowski