Remiza w Kościelnikach rośnie jak na drożdżach

Jeszcze w marcu tego roku mury remizy dla OSP Kościelniki przy ul. Pysocice ledwo wychodziły z ziemi. Obecnie widać już wieżę, na której położono część dachu i tynk. Jesienią budynek będzie w stanie surowym zamkniętym. Wartość projektu, którego zakończenie zaplanowano na przyszły rok to blisko 3,5 mln zł.

Przypomnijmy: budowa remizy dla OPS Kościelniki w Nowej Hucie trwa od jesieni ubiegłego roku. Za realizację projektu odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Wykonawca zadania – firma Murkrak Sp. z o.o. – zaczął od oczyszczenia terenu: rozebrany został murowany barak, blaszana wiata i garaż. Rozpoczęto roboty ziemne, a teren przygotowano pod wykonanie fundamentów.
Od wiosny wykonawca ruszył z zasadniczymi pracami fundamentowymi. Następnie stawiane były kolejne ściany elewacyjne budynku oraz ścianki działowe. Kilka tygodni temu rozpoczął się montaż więźby dachowej. Ten etap prac jest mocno zaawansowany: część budynku – wieża strażnica jest już zadaszona, położono na niej nawet tynk. Przedstawiciele wykonawcy deklarują, że jeśli aura dopisze, dach powinien być gotowy na przełomie sierpnia i września. Równolegle dostarczane będą okna i drzwi tak, by jesienią można było zamknąć budynek i przystąpić do prac instalacyjnych i wykończeniowych wewnątrz. Zgodnie z harmonogramem, zadanie powinno zakończyć się około połowy 2019 roku.

Więcej zdjęć na profilu Zarządu Inwestycji Miejskich na FB

Remiza strażacka w Kościelnikach powstaje według projektu krakowskiego Biura Projektów i Ekspertyz ARCHIKON. Będzie to budynek parterowy z poddaszem użytkowym. Znajdzie się tam garaż, sala ćwiczeń, pomieszczenia biurowe oraz zaplecze sanitarne. Remiza będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Szczegółowe dane budynku remizy OSP Kościelniki:
Powierzchnia zabudowy: 528,8 m²
Powierzchnia całkowita: 1061,87 m²
Powierzchnia użytkowa 788,82 m²
Kubatura obiektu: 4031,4 m³
Wysokość maksymalna (wysokość wieży): 15,45 m
Wysokość maksymalna budynku: 10,03 m
Ilość kondygnacji nadziemnych: 2

Wizualizacja: Biuro Projektów i Ekspertyz ARCHIKON

| Jan Machowski