Szkoła i przedszkole na os. Gotyk: otwarcie niemal rok wcześniej niż planowano [zdjęcia]

To dobra informacja dla tych, którzy nie mogą się doczekać szkoły i przedszkola przy ul. Meiera na os. Gotyk. Inwestycja zostanie oddana do użytku rok wcześniej niż planowano.

Obecnie wykonawca – PB Dombud SA z Katowic – kończy prace związane z dachem, budynek jest ocieplany, a na sporym fragmencie elewacji położono już tynk. W środku trwa montaż instalacji, w kolejnych salach i korytarzach kładzione są wylewki betonowe, a ściany są tynkowane. Na dachu budynku ustawionych zostanie 132 modułów fotowoltaicznych, których łączna moc wyniesie prawie 40 kW. Dla porównania – przeciętna moc potrzebna do funkcjonowania domu jednorodzinnego to między 10 a 15 kW. Takie rozwiązanie sprawi, że mniejsze będą rachunki za energię elektryczną.
Zgodnie z aktualnym harmonogramem, realizacja placówki zakończy się latem 2020 roku.
Zespół szkolno-przedszkolny na osiedlu Gotyk to będzie nowoczesna, w pełni wyposażona placówka edukacyjna dla 100 przedszkolaków i 400 uczniów nauczania podstawowego. Budynek będzie się składał z 4 kondygnacji, w tym jednej podziemnej.
Do dyspozycji maluchów będzie w sumie 5 sal zajęć w tym sala do zajęć ruchowych – wszystkie wyposażone w osobne węzły sanitarne. Przewidziano także jadalnię.
Z kolei uczniowie podstawówki będą mieli do dyspozycji 16 sal dydaktycznych, w tym pracownie tematyczne: biologiczna, chemiczna, fizyczna, plastyczna, komputerowa. Będzie biblioteka szkolna, świetlica, jadalnia i aula. Nie zabraknie sal gimnastycznych: większa do gier zespołowych z elektroniczną tablicą wyników i mniejsza do ćwiczeń gimnastycznych. Dla uczniów szkoły podstawowej do dyspozycji będzie boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 20 x 30 m. Przedszkolaki będą mogły korzystać z placu zabaw z mini amfiteatrem.
W placówce przewidziano też zespół kuchenny do przygotowywania świeżych posiłków dla dzieci z maluchów i uczniów podstawówki.

Zobacz, jak powstaje kompleks edukacyjny na os. Gotyk


| Jan Machowski