Rozbudowa al. 29 Listopada: zmiany w rejonie Kuźnicy Kołłątajowskiej i ks. Meiera [mapka]

Uwaga kierowcy: od 11 września od godz. 7.00 zmieni się organizacja ruchu na al. 29 Listopada w rejonie skrzyżowania z ulicami Kuźnicy Kołłątajowskiej i ks. Meiera. Dla kierowców dostępna jest już ul. Witkowicka.

Od tego dnia, na tym odcinku ruch kołowy i pieszy zostanie przeniesiony na nowa jezdnię po stronie zachodniej. Wlot ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej zostanie otwarty w obu kierunkach. W dalszym ciągu. Wyjazd z ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej będzie możliwy jedynie w stronę centrum miasta z wyłączeniem komunikacji miejskiej. Ponadto zostanie także wprowadzony zakaz lewoskrętu z al. 29 Listopada w ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej dla jadących od centrum w stronę Warszawy. Przystanek autobusowy w kierunku centrum wróci na swoje dawne miejsce – bliżej wiaduktu kolejowego. Tym samy zlikwidowany zostaje przystanek tymczasowy na ul. ks. Meiera. Objazd do ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej zostanie poprowadzony przez ul. Meiera, ul. Reduta,  ul. Strzelców, ul. Lublańską, al. 29 Listopada, ul. Siewną.

W ramach tego etapu zmian, ruch kołowy na ul. ks. Meiera zostanie przekierowany na nowo wybudowany odcinek jezdni, na wysokości ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Wyjazd z ul. ks Meiera będzie możliwy jedynie w prawą stronę (kierunek granica miasta) z wyłączeniem KMK. Ruch pieszych zostanie poprowadzony po stronie północnej ulicy. Osoby korzystające z samochodu, które chcą dojechać z ul. ks. Meiera do centrum bądź w rejon Kuźnicy Kołłątajowskiej powinny korzystać z trasy objazdowej ulicami Reduta, Strzelców, Lublańska, 29 Listopada, Siewna.

Chodnik po stronie północnej w ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej  zostanie zamknięty, a ruch pieszych będzie przekierowany na stronę południową ulicy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do połowy listopada br.

Warto wiedzieć, że po realizacji planowanego zakresu robót otwarta dla ruchu została ul. Witkowicka we wszystkich relacjach – możliwy jest także skręt w lewo w Witkowicką z al. 29 Listopada.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość!


| Jan Machowski