Remiza w Kościelnikach ma gospodarza! [Zdjęcia]

Remiza strażacka w nowohuckich Kościelnikach ma już gospodarza. Wybudowany na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich nowoczesny budynek został odebrany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kościelnikach.

Przypomnijmy: budowa remizy dla strażaków – ochotników z Kościelnik trwała od jesieni 2017 roku. Wykonawca zadania – firma Murkrak Sp. z o.o. – zaczął od oczyszczenia terenu: rozebrany został murowany barak, blaszana wiata i garaż. Rozpoczęto roboty ziemne, a teren przygotowano pod wykonanie fundamentów. Od wiosny 2018, wykonawca ruszył z zasadniczymi pracami fundamentowymi. Następnie stawiane były kolejne ściany elewacyjne budynku oraz ścianki działowe. W czerwcu 2018 roku rozpoczął się montaż więźby dachowej, a następnie układanie dachu, a na wieży strażniczej położono już tynk. Zaraz potem wykonawca zamontował okna, drzwi i bramy garażowe. Realizacja zadania zakończyła się w sierpniu, a na początku września budynek został odebrany przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
Remiza strażacka w Kościelnikach powstała według projektu krakowskiego Biura Projektów i Ekspertyz ARCHIKON. Jest to budynek parterowy z poddaszem użytkowym. Znajduje się tam garaż dla wozów strażackich, sala ćwiczeń, pomieszczenia biurowe oraz zaplecze sanitarne. Remiza jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wartość inwestycji to 3,5 mln zł.


| Jan Machowski