Osiedle Wańkowicza pół roku szybciej [Wideo]

Budowa gminnego osiedla przy ul. Wańkowicza idzie pełną parą. 165 mieszkań zostanie oddanych do użytku już za rok – o 6 miesięcy wcześniej niż planowano.

Obecnie 6 z 7 budynków jest już zadaszonych, zamontowane są okna i drzwi, większość z nich jest ocieplonych i położony jest na nich tynk. Wykonawca rozprowadza instalacje wewnętrzne. Rozpoczęła się też budowa układu drogowego, porządkowany jest teren, na którym powstaną miejsca postojowe, plac zabaw i nasadzana będzie zieleń. Dzięki zmianom w dokumentach finansowych Miasta i przyspieszeniu prac, zadanie będzie zrealizowane już w październiku 2020 roku, czyli pół roku wcześniej niż pierwotnie planowano.
Warto wiedzieć, że podobnie jak w przypadku innych gminnych inwestycji mieszkaniowych, także w przypadku tego osiedla standard wykończenia będzie pozwalał najemcom na szybkie wprowadzenie się. Ściany mieszkań będą pomalowane, na podłogach w pokojach ułożone będą panele, a w pomieszczeniach kuchennych i łazienkach – terakota oraz płytki na ścianach. Zamontowane będą kontakty oraz włączniki oświetlenia. W kuchniach do montażu przygotowany będzie zlew i kuchenka elektryczna z piekarnikiem i czterema palnikami. W łazienkach są toalety, umywalki, wanny lub brodziki, a także specjalne uchwyty w mieszkaniach dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Przypomnijmy: realizacja zadania rozpoczęła się przed rokiem. W siedmiu budynkach znajdzie się 165 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 6 910 m2. W ramach inwestycji powstanie 97 miejsc postojowych, w tym 9 stanowisk dla osób niepełnosprawnych. Nasadzana będzie zieleń. Prawie 44 proc. terenu inwestycji to będzie zieleń urządzona.
Wykonawcą zadania jest firma DOMBUD SA. Wartość kontaktu wraz z układem drogowym to 30 mln zł.
Dodajmy, że w przyszłym roku szykuje się też zakończenie II etapu osiedla gminnego Przyzby-Zalesie. W pierwszym kwartale planowane jest oddanie do użytku 178 mieszkań w pięciu blokach. Przypomnijmy, że przed miesiącem pozwolenie na użytkowanie otrzymało 179 mieszkań zrealizowanych w ramach I etapu osiedla.

Jak powstaje osiedle Wańkowicza – wideo.

Fot. Konrad Lis

| Jan Machowski