Modernizacja żłobka przy ul. Mazowieckiej: wkrótce kolejny etap prac.

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na modernizację Żłobka Samorządowego nr 18 przy ul. Mazowieckiej 30a. To będzie kolejny etap prac remontowych w tej placówce.

Tym razem zakres robót obejmie odnowienie klatek schodowych, wymianę instalacji elektrycznych w całym budynku oraz termomodernizację ścian budynku. Chodzi o ocieplenie, obróbki blacharskie, wymianę zadaszeń wejściowych, parapetów, rur spustowych oraz instalacji odgromowej. W tym etapie ma zostać przeprowadzona modernizacja piwnic, która ma na celu dostosowanie ich do obowiązujących wymogów sanitarnych. Ten zakres obejmie obniżenie poziomu posadzki, wyburzenia ścian, położenie nowych tynków i podłóg oraz wykonanie izolacji wraz z nową wentylacją.

Na ten etap modernizacji żłobka samorządowego na Mazowieckiej 30a zaplanowano 2,5 mln zł. Realizacją zadania interesują się cztery firmy, które złożyły oferty w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich. Szczegóły postępowania dostępne są TUTAJ.

Przypomnijmy: w poprzednich latach ZIM przeprowadził m.in. kompleksową modernizację dachu i poddaszy budynku żłobka nr 18 przy Mazowieckiej.

Warto pamiętać, że modernizacja tej placówki to jedna z wielu inwestycji żłobkowych, realizowanych przez Zarząd Inwestycji Miejskich. Dla przykładu – w zeszłym roku zakończyły się kolejne etapy robót w żłobkach przy Sienkiewicza i Ehrenberga. ZIM przygotowuje też kolejne zadania, które mają poprawić standard opieki nad najmłodszymi. Wśród planowanych projektów jest np. przebudowa Żłobka Samorządowego nr 5 na os. Willowym 2, która pozwoli na zwiększenie liczby miejsc dla maluchów, a także rozbudowa placówek przy Sanockiej i Opolskiej. ZIM zleci też przygotowanie dokumentacji dla nowego żłobka przy ul. Krzemionki.

 


| Jan Machowski