Budowa KST do Górki Narodowej: najbliższe zmiany w organizacji ruchu

Przypominamy o najbliższych zmianach w organizacji ruchu w związku z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

  • W sobotę, 13 marca od godzin porannych, ruch kołowy odbywający się obecnie z wykorzystaniem jezdni południowej na odcinku od Pleszowskiej do stacji paliw zostanie przeniesiony na jezdnię północną. Dwa pasy będą dostępne w kierunku Katowic, jeden – w kierunku Nowej Huty. Na zamkniętej południowej jezdni prowadzone będą prace związane z przebudową ciepłociągu. Nadal będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo z Pleszowskiej do Nowej Huty, nadal obowiązuje też zakaz skrętu w lewo z Opolskiej w Pleszowską.

  • Od poniedziałku, 15 marca nastąpi korekta organizacji ruchu na odcinku od ronda przy Mackiewicza do skrzyżowania ulic Pachońskiego i Górnickiego. Skrzyżowanie nadal pozostaje zamknięte, a od wlotu z ul. Mackiewicza obowiązuje ruch dwukierunkowy. Zamknięty dla pieszych zostanie chodnik po północnej stronie ul. Pachońskiego i zawężone zostaną obie jezdnie przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego. Zachowany będzie dojazd do posesji po północnej stronie ul. Pachońskiego.

 

Za utrudnienia przepraszamy!

 


| Jan Machowski