Będzie żłobek na Starym Podgórzu

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę żłobka na Starym Podgórzu. Nowa placówka dla około 100 maluchów powstanie przy ul. Krzemionki 33, w sąsiedztwie istniejącego budynku przedszkola.

Punktem wyjścia dla projektantów nowego żłobka będzie koncepcja oraz program funkcjonalno-użytkowy przygotowany w ubiegłych latach na zlecenie ZIM. Budynek będzie miał około 818 m2 powierzchni użytkowej, dwie naziemne kondygnacje i 6 sal, gdzie opiekę znajdzie 100 maluchów. Nie zabraknie pomieszczeń administracyjnych i socjalnych oraz zaplecza gastronomicznego. W ramach zadania oprócz budowy samego żłobka w technologii tradycyjnej, wykonane będą drogi dojścia i dojazdu dla samochodów i rowerów, zagospodarowana zostanie zieleń wokół budynku, powstanie plac zabaw, droga pożarowa, miejsca postojowe i ogrodzenie.

We wtorek, 14 maja Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na realizację tego zadania. Wyłoniony wykonawca będzie miał za zadanie opracować dokumentację projektową, uzyskać pozwolenie na budowę, a następnie zrealizować roboty budowlane wraz z kompleksowym wyposażeniem pomieszczeń. Na realizację zadania wykonawca będzie miał łącznie 21 miesięcy od daty podpisania umowy.

Szczegółowe informacje o przetargu dostępne są TUTAJ.

Warto wiedzieć, że zadanie objęte jest dofinansowaniem w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Warto wiedzieć, że w ramach tego programu dofinansowana będzie budowa i przebudowa kilkunastu żłobków w Krakowie, dzięki czemu w ciągu najbliższych lat liczba miejsc w takich placówkach zwiększy się o ok. 1100.


| Jan Machowski