Asfaltowanie Pachońskiego: zamknięcie kolejnego odcinka [mapka]

Uwaga kierowcy, piesi i pasażerowie komunikacji miejskiej. W okresie od 29 kwietnia godz. 7.00 do 30 kwietnia godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie ulica Pachońskiego na odcinku do numeru 17 do skrzyżowania z Zielińską. Ma to związek z układaniem ostatniej warstwy asfaltu.

W najbliższy weekend wykonawca linii KST III do Górki Narodowej zajmie się układaniem tzw. warstwy ścieralnej asfaltu na ul. Pachońskiego, na odcinku od nr 17 do skrzyżowania z ul. Zielińską. W związku z tym od soboty 29 kwietnia od godz. 7.00 do niedzieli, 30 kwietnia do godz. 4.00 konieczne będzie zamknięcie dla ruchu wspomnianego odcinka.

Dla kierowców wytyczone będą trasy objazdowe z wykorzystaniem ulic Pleszowska, Mackiewicza i Opolska.

Ruch pieszych bez istotnych zmian, jednak brak będzie możliwości przechodzenia przez ul. Pachońskiego na wysokości prowadzonych robót. Stąd piesi kierowani będą do najbliższych przejść.

Wprowadzone będą czasowe zmiany w komunikacji miejskiej. Więcej na stronie ztp.krakow.pl.

Czasowe utrudnienia w związku z asfaltowaniem tego odcinka Pachońskiego obejmą też skrzyżowanie ul. Pachońskiego z ul. Zielińską. Na czas zamknięcia, planuje się wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ulic Zielińskiej i Pachońskiego do Białoprądnickiej.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość!


| Jan Machowski